Piknik Naukowy w Łukasiewicz – EMAG

Czas czytania: 3 min
KIEDY?

GDZIE?

Dnia 14 czerwca w Instytucie Łukasiewicz – EMAG odbył się wyjątkowy Piknik Naukowy, który przyciągnął entuzjastów technologii, nauki i rozrywki. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 i obfitowało w różnorodne atrakcje, które zapewniły uczestnikom nie tylko rozrywkę, ale także cenną wiedzę.

Mężczyzna w garniturze przemawia na podium do mikrofonu. Za nim ekrany projektora.

Cyberbezpieczeństwo: Kluczowy element naszej przyszłości
Jednym z głównych punktów programu były wykłady dotyczące najnowszych technologii oraz zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem. W dzisiejszym świecie, gdzie cyfrowe technologie przenikają wszystkie aspekty naszego życia, kwestia ochrony danych i systemów informatycznych staje się priorytetem. Eksperci podkreślali znaczenie zabezpieczania informacji przed cyberatakami oraz edukowali uczestników na temat najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa online. Wykłady te cieszyły się sporym zainteresowaniem, co świadczy o rosnącej świadomości społeczeństwa w zakresie zagrożeń cybernetycznych.

Grupa słuchaczy na dużej sali

AudioMovie: Innowacja w dostępności
Pokazy AudioMovie stanowiły kolejny ważny punkt programu. AudioMovie to nowatorska technologia opracowana w instytucie, która umożliwia osobom niewidomym i słabowidzącym pełne uczestnictwo w seansach filmowych dzięki audiodeskrypcji. W dobie, gdy dostępność staje się coraz bardziej istotna, takie innowacje mają ogromne znaczenie. Uczestnicy mieli okazję doświadczyć, jak działa ta technologia.

Samochód na podnośniku i grupka osób

Pozostałe atrakcje
Piknik Naukowy w Łukasiewicz – EMAG to jednak nie tylko wykłady i pokazy technologiczne. Symulator wypadków, pozwalał doświadczyć, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze, przyciągnął wielu chętnych. Możliwość zasiadania za kierownicą wozu strażackiego była ciekawym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Testowanie nowoczesnych rowerów Meridy umożliwiło uczestnikom aktywne spędzenie czasu i zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie sprzętu sportowego.

Gry i łamigłówki zapewniły doskonałą zabawę dla całych rodzin, a hologramy, roboty jezdne i drony przyciągały ciekawskich. Dodatkowo, dyskusje na temat transformacji w kierunku pojazdów elektrycznych w komunikacji miejskiej wzbudziły duże zainteresowanie, podkreślając znaczenie zrównoważonego rozwoju.

Autobus i budka z kiełbasami


Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas dzisiaj i wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wasza obecność sprawiła, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy.

Dziękujemy także wszystkim partnerom i współorganizatorom.

przeczytaj również​

This will close in 0 seconds