Kontakt

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach

odwiedź nas

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
ul. Leopolda 31
40-189 Katowice

NIP: 634-012-53-99
KRS  0000849773
REGON 386888354

Miejsce siedziby działalności gospodarczej – POLSKA

Zadzwoń lub napisz

tel. + 48 32 2007-600
faks. + 48 32 2007-701 (do 704)

emag@emag.lukasiewicz.gov.pl

dla mediów

media@emag.lukasiewicz.gov.pl
+48 32 2007 600

NASZE INSTYTUTY

Znajdź bezpośredni kontakt

3

Masz pytanie?

Odezwij się do nas

Multimedia

Materiały do pobrania

Multimedia są udostępnione na licencji Creative Commons Międzynarodowe Uznanie Autorstwa 4.0 
Prosimy o oznaczenie zdjęć: fot. Sieć Badawcza Łukasiewicz oraz podanie odnośnika do naszej strony: https://lukasiewicz.gov.pl/ 

FAQ

Masz więcej pytań?

Jeśli masz pytania, na które nie możesz znaleźć odpowiedzi kieruj je na adres: badania@lukasiewicz.gov.pl

B+R to prace badawczo-rozwojowe, czyli pozyskiwanie know-how dotyczącego produktów, technologii lub procesów oraz prowadzenie analiz teoretycznych, systematycznych studiów lub doświadczeń, w tym produkcji eksperymentalnej, techniczne testowanie produktów lub procesów, zapewnianie koniecznego wyposażenia oraz uzyskiwanie praw własności intelektualnej w odniesieniu do wyników prac

Jesteśmy instytucją publiczną i naszym celem jest przede wszystkim wzrost konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Cały proces obsługi firm w ramach Systemu Wyzwań Łukasiewicza odbywa się u nas bezpłatnie. Bez żadnych opłat analizujemy Wyzwania, przygotowujemy propozycje rozwiązań i organizujemy telekonferencje przy udziale klientów i autorów pomysłów. Dopiero w momencie, w którym przedsiębiorca decyduje się zawrzeć konkretną umowę na realizację prac B+R z wybranym zespołem ekspertów, negocjowane są warunki współpracy.

Często przedsiębiorcy wiedzą jak należy rozwiązać dany problem, jednak nie mają do tego zasobów. W tym znaczeniu wystarczy pomysł, który naukowcy i inżynierowie Łukasiewicza będą pomagać wcielać w życie.

Jeśli potrzebujesz rozwiązania opracowanego już w Łukasiewiczu (czyli „produktu z półki”), nasi pracownicy skontaktują się z Tobą w ciągu 5 dni roboczych i przedstawią naszą ofertę. Podobnie w przypadku badań i certyfikacji. Natomiast jeśli szukasz wsparcia w projekcie B+R, na nasze propozycje poczekasz 15 dni roboczych. Kwestią indywidualną pozostaje czas realizacji samego projektu badawczo-rozwojowego – potrzebujemy znać wiele parametrów, by to dobrze oszacować. Temu służą spotkania między ekspertami Łukasiewicza a przedsiębiorcą.

Nic nie cieszy nas bardziej niż efekty wspólnych prac. Każde rozwiązanie opracowywane w Łukasiewiczu ma przynieść korzyści klientowi, a to najłatwiej jest osiągnąć pracując wspólnie od wczesnego etapu projektu.

nie ma odpowiedzi na twoje pytanie?

This will close in 0 seconds