Łukasiewicz – EMAG wspiera organizacje we wdrażaniu Dyrektywy NIS2. Polecamy artykuł na łamach miesięcznika Napędy i Sterowanie

Czas czytania: 3 min
KIEDY?

GDZIE?

Na łamach portalu miesięcznika naukowo-technicznego Napędy i Sterowanie ukazał się właśnie artykuł o bezpieczeństwie przemysłowym w świetle Dyrektywy NIS2. W artykule szczególny nacisk położono na systemowe podejście do bezpieczeństwa przemysłowego, biorąc pod uwagę Dyrektywę NIS2. Omawiane są kluczowe aspekty związane z bezpieczeństwem w obszarach technologii operacyjnych (OT) i technologii informacyjnych (IT), skupiając się na wpływie nowoczesnych technologii, procedur i narzędzi na ochronę infrastruktury przemysłowej.

Artykuł omawia praktyczne wyzwania związane z wdrażaniem Dyrektywy NIS2 oraz rolę Łukasiewicz – EMAG w zapewnianiu bezpieczeństwa cybernetycznego. Jako jednostka specjalizująca się w cyberbezpieczeństwie, sztucznej inteligencji, analizie danych, IoT oraz cyfrowych usługach publicznych, instytut odgrywa istotną rolę w kształtowaniu bezpiecznej cyberprzestrzeni.

Artykuł podkreśla znaczenie współpracy pomiędzy sektorem naukowym a przemysłem w kontekście budowy bezpiecznej cyberprzestrzeni.

Zapraszamy do przeczytania pełnego artykułu na stronie: https://tiny.pl/dc813

przeczytaj również​

This will close in 0 seconds