Szczegóły organizacyjne

  • Termin: do indywidualnego ustalenia
  • Tryb: szkolenie w trybie stacjonarnym
  • Minimalna liczba uczestników: 6
  • Maksymalna liczba uczestników: 20
Czas trwania: Czas trwania: 2 dni / 16 h (8 h wykładów, 8 h ćwiczeń)

Ewentualną rezygnację z udziału w szkoleniu proszę zgłosić pisemnie w terminie nie mniej niż 5 dni roboczych przed planowanym szkoleniem. W przeciwnym razie zgadzają się Państwo na obciążenie kosztami uczestnictwa za osoby zgłoszone, a nieobecne.

W przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń Łukasiewicz – EMAG zastrzega sobie prawo do zmiany terminu szkolenia lub do odwołania szkolenia w terminie nie mniej niż 3 dni robocze przed planowaną datą jego rozpoczęcia, o czym powiadomieni zostaną wszyscy zgłoszeni uczestnicy.

Naprawa i łączenie przewodów oponowych z dwoma ekranami na napięcie znamionowe 1,9/3,3 kV oraz 3,6/6 kV.

Odbiorca

Kurs przeznaczony jest dla elektromonterów maszyn i urządzeń elektrycznych o napięciu powyżej 1 kV, wyznaczonych do wykonywania napraw i połączeń kabli przewodów oponowych, zgodnie z art. 53 ust. 5 pkt. 1) j) ustawy Prawo geologiczne i górnicze z dnia 9 czerwca 2011 r. z późniejszymi zmianami. Słuchacze kursu powinni posiadać zaświadczenie ukończenia specjalistycznego szkolenia z zakresu napraw i połączeń kabli oraz przewodów oponowych.

W szkoleniu mogą również brać udział osoby dozoru ruchu podziemnego zakładu górniczego (dozoru ruchu elektrycznego), wyznaczone do kontroli oraz odbioru prac naprawczych i łączeniowych, zgodnie z art. 112 ust. 5 ustawy Prawo geologiczne i górnicze z dnia 9 czerwca 2011 r. z późniejszymi zmianami.

Cel

Celem kursu jest zapoznanie oraz przeszkolenie elektromonterów maszyn i urządzeń elektrycznych o napięciu powyżej 1 kV zatrudnionych w wyrobiskach kopalń, jak również osób dozoru ruchu podziemnego zakładu górniczego (dozoru ruchu elektrycznego), w zakresie technologii naprawy i łączenia przewodów oponowych zasilających kompleksy ścianowe o napięciu znamionowym powyżej 1 kV. Przy szkoleniu jest uwzględniony fakt, że prace naprawcze i łączeniowe przewidywane są do wykonania w warunkach środowiskowych wyrobisk przyścianowych. Prawidłowa realizacja celów kursu wymaga zaznajomienia słuchaczy ze specyfiką budowy i konstrukcji dopuszczonych do stosowania przewodów oponowych z dwoma ekranami na napięcie znamionowe powyżej 0,6/1 kV.

Program

  • Ogólne zasady BHP przy naprawach i łączeniach przewodów oponowych
  • Ogólne zasady wykonywania napraw i połączeń górniczych przewodów oponowych w wyrobiskach przyścianowych
  • Wymagania norm i przepisów z zakresu budowy, stosowania oraz napraw i łączenia przewodów oponowych zasilających kompleksy ścianowe o napięciu powyżej 1 kV
  • Budowa, konstrukcja i parametry przewodów oponowych stosowanych w kompleksach ścianowych o napięciu powyżej 1 kV
  • Wykonanie bezskorupowego (taśmowego) połączenia przewodu oponowego 3,6/6 kV dopuszczonego typu (np. NTSKCGECWOEU) i/lub pokaz multimedialny wymaganych czynności
  • Wykonanie skorupowego (zalewanego żywicą) połączenia przewodu oponowego 3,6/6 kV dopuszczonego typu (np. NTSKCGECWOEU) i/lub pokaz multimedialny wymaganych czynności

Organizacja

Kurs kończy się pisemnym egzaminem końcowym. W przypadku pozytywnego wyniku egzaminu wydaje się zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Koszt szkolenia 350,- zł/osobę (+ 23%VAT) obejmuje materiały szkoleniowe oraz opłatę za egzamin.

Pliki do pobrania

Ośrodek Szkolenia

Kontakt

This will close in 0 seconds