Szczegóły organizacyjne

Tryb: szkolenie w trybie online
Minimalna liczba uczestników: 6
Maksymalna liczba uczestników: 20

Czas trwania: 2 dni po 5 godzin

Ewentualną rezygnację z udziału w szkoleniu proszę zgłosić pisemnie w terminie nie mniej niż 5 dni roboczych przed planowanym szkoleniem. W przeciwnym razie zgadzają się Państwo na obciążenie kosztami uczestnictwa za osoby zgłoszone, a nieobecne.

W przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń Łukasiewicz – EMAG zastrzega sobie prawo do zmiany terminu szkolenia lub do odwołania szkolenia w terminie nie mniej niż 3 dni robocze przed planowaną datą jego rozpoczęcia, o czym powiadomieni zostaną wszyscy zgłoszeni uczestnicy.

Zadania i obowiązki podmiotów publicznych w zakresie dostępności

Odbiorca

Kurs przeznaczony jest dla pracowników podmiotów publicznych zainteresowanych dostępnością, w szczególności odpowiedzialnych za realizację zadań związanych z obsługą interesanta, przygotowywaniem oraz publikacją treści w Internecie.

Cel

Celem kursu jest zapoznanie słuchaczy z prawnymi aspektami dostępności, ze szczególnym uwzględnieniem wymagań stawianych podmiotom publicznym w zakresie dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej. Część warsztatowa obejmuje ćwiczenia z zakresu obsługi interesanta ze szczególnymi potrzebami oraz tworzenia dokumentacji związanej z dostępnością.

Program

I dzień

  1. Wprowadzenie. Podstawowe pojęcia: dostępność, rodzaje dostępności bariera, dostęp alternatywny, osoba niepełnosprawna, osoba z niepełnosprawnością, osoba ze szczególnymi potrzebami, rodzaje dostępności.
  2. Ustawa z dn. 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2240, z 2024 r. poz. 731, 1081) i jej adresaci. Prawa i obowiązki podmiotów publicznych. Obowiązki raportowania. Sankcje.
  3. Ustawa z dn. 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (tj. D.U. z 2023 poz. 1440). Prawa i obowiązki podmiotów publicznych.
  4. Koordynator dostępności i plan działania na rzecz poprawy zapewnienia dostępności w podmiocie.
  5. Obsługa wniosków i skarg w zakresie dostępności. Obowiązki raportowania.

II dzień

  1. Dostępność komunikacyjno-informacyjna. Warsztaty. Kontakt i praca z interesantem/klientem ze szczególnymi potrzebami. Savoir vivre wobec osób ze szczególnymi potrzebami.
  2. Dokumentacja dostępnościowa w podmiocie. Warsztaty. Plan działania na rzecz poprawy zapewnienia dostępności, deklaracja dostępności, obowiązki raportowania.

Organizacja

Kurs realizowany jest w okresie dwóch dni, po 5 godzin lekcyjnych w każdym dniu. Pierwszy dzień ma charakter wykładowy, drugi – warsztatowy.

Zajęcia prowadzone są przez Internet – na platformie TEAMS.

Kurs kończy się wydaniem zaświadczenia o jego ukończeniu.

Koszt szkolenia 500,- zł/osobę (+ 23%VAT).

Pliki do pobrania

Ośrodek Szkolenia

Kontakt

This will close in 0 seconds