Szczegóły organizacyjne

  • Termin: do indywidualnego ustalenia
  • Tryb: Szkolenie w trybie stacjonarnym
  • Minimalna liczba uczestników: 6
  • Maksymalna liczba uczestników: 20
Czas trwania: Czas trwania: 1 dzień / 8 h

Ewentualną rezygnację z udziału w szkoleniu proszę zgłosić pisemnie w terminie nie mniej niż 5 dni roboczych przed planowanym szkoleniem. W przeciwnym razie zgadzają się Państwo na obciążenie kosztami uczestnictwa za osoby zgłoszone, a nieobecne.

W przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń Łukasiewicz – EMAG zastrzega sobie prawo do zmiany terminu szkolenia lub do odwołania szkolenia w terminie nie mniej niż 3 dni robocze przed planowaną datą jego rozpoczęcia, o czym powiadomieni zostaną wszyscy zgłoszeni uczestnicy.

Ochrona radiologiczna oraz zasady bezpiecznej pracy i postępowania z urządzeniami zawierającymi źródła promieniowania jonizującego

Odbiorca

Szkolenie przeznaczone jest dla osób dozoru ruchu podziemnego zakładu górniczego (dozoru ruchu w specjalności mierniczej i ochrony środowiska), zgodnie z art. 112 ust. 5) ustawy Prawo geologiczne i górnicze z dnia 9 czerwca 2011 r. z późniejszymi zmianami.

Szkolenie może być również pomocnicze dla pracowników obsługujących urządzenia radiometryczne, zwłaszcza opracowane i wyprodukowane przez Instytut Technik Innowacyjnych EMAG lub inne podmioty na podstawie udzielonych licencji, dla potrzeb kontroli jakości węgla i procesów jego wzbogacania.

Cel

Celem szkolenia jest zapoznanie oraz przeszkolenie osób dozoru ruchu podziemnego zakładu górniczego (dozoru ruchu w specjalności mierniczej i ochrony środowiska), jak również pracowników obsługujących urządzenia radiometryczne, zwłaszcza opracowane i wyprodukowane przez Łukasiewicz – EMAG lub przez inne podmioty na podstawie licencji, dla potrzeb kontroli jakości węgla i procesów jego wzbogacania.

Program

  • Źródła promieniowania jonizującego
  • Oddziaływanie promieniowania jonizującego z materią
  • Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna – przepisy prawne, postępowanie awaryjne
  • Zasady bezpiecznej eksploatacji radiometrycznych urządzeń opracowanych i wyprodukowanych przez Instytut Technik Innowacyjnych EMAG lub inne podmioty na podstawie udzielonych licencji dla oceny jakości węgla i procesów jego wzbogacania
  • Wykrywanie promieniowania i jego pomiary

Organizacja

Kurs kończy się wydaniem zaświadczenia o jego ukończeniu.

Koszt szkolenia 340,- zł/osobę (+ 23%VAT) obejmuje materiały szkoleniowe oraz opłatę za egzamin

Pliki do pobrania

Ośrodek Szkolenia

Kontakt

This will close in 0 seconds