Kierownictwo

Dyrektor
profesor instytutu
Członek Komitetów Sterujących wielu projektów związanych z ICT, telekomunikacją, energetyką, nowymi technologiami i bezpieczeństwem, m.in.: Krajowy Schemat Oceny i Certyfikacji bezpieczeństwa produktów IT zg. z Common Criteria; Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego, Katalogi Administracji Publicznej. Członek (w tym pełniący funkcje) wielu Stowarzyszeń, Komitetów Technicznych, Komitetów Naukowych i Komitetów Organizacyjnych, Rad Naukowych, Rad Eksperckich, Komisji Technicznych.
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach specjalność: Przetwarzanie i użytkowanie energii elektrycznej oraz studiów podyplomowych na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w zakresie „Sieci komputerowe, systemy mikrokomputerowe i bazy danych” oraz studiów podyplomowych na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w zakresie „Metody zarządzania współczesną organizacją”. Szkolenia krajowe i zagraniczne uzupełniły wykształcenie w obszarach m.in. finansowania nauki, komercjalizacji, transferu technologii i zarządzania projektami.

Zastępca dyrektora ds. Finansowych, Operacyjnych i Komercjalizacji, prokurent
mgr Maciej Czekaj

Główny księgowy
mgr Beata Golasowska
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Kierunek Finanse i Rachunkowość, specjalizacja – Rachunkowość. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze księgowości. Uczestniczka wielu szkoleń i seminariów z obszaru finansów i podatków.

Dyrektor Centrum Badawczego Informatyki
dr hab. Marek Sikora
Absolwent Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego o specjalności zastosowania matematyki. Od 1993 r. pracownik Instytutu Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, gdzie w roku 2002 uzyskał stopień naukowy doktora w zakresie informatyki w dziedzinie sztucznej inteligencji, a w 2014 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego w zakresie informatyki. Od 1998 roku zatrudniony również jako pracownik Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG, zajmując kolejno stanowiska asystenta, adiunkta, profesora nadzwyczajnego i sekretarza naukowego. Autor ponad 100 publikacji naukowych, w tym wielu publikowanych w prestiżowych czasopismach (m.in. Expert Systems with Applications, Information Sciences, Engineering Applications of Artificial Intelligence, BMC Bioinformatics). Recenzent wielu czasopism naukowych związanych z tematyką algorytmów uczących się, inteligencji obliczeniowej i systemów wspomagania decyzji. Członek komitetów programowych kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych konferencji. Kierownik i wykonawca krajowych i europejskich projektów badawczo-wdrożeniowych. Członek IEEE, International Rough Set Society, Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji oraz Polskiego Stowarzyszenia Bioinformatycznego. Recenzent Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Dyrektor Centrum Badawczego Technologii Innowacyjnych, prokurent
dr inż. Jarosław Smyła
Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, specjalność: Zarządzanie i ochrona środowiska. W 2018 roku w Głównym Instytucie Górnictwa uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych w zakresie Inżynierii Środowiska. Od 2007 roku pracownik Łukasiewicz – EMAG, zajmując kolejno stanowiska: asystenta, następnie adiunkta. Kierownik i współwykonawca krajowych i europejskich projektów badawczo-rozwojowych oraz prac wdrożeniowych. Działalność naukowa skoncentrowana na obszarach: miernictwa przemysłowego, zrównoważonej gospodarki, energetyki.