Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
środa, 09 sierpień 2023

Laboratorium Doświadczeń Sensorycznych: Po wakacjach ruszamy z nowym projektem edukacyjnym!

Choć trwają wakacje i dla wielu osób to czas odpoczynku, w Łukasiewicz–EMAG praca wre. Trwają intensywne przygotowania nad uruchomieniem niezwykłego projektu, w formie warsztatów, pod nazwą Laboratorium Doświadczeń Sensorycznych. Już niedługo, tuż po wakacjach, planujemy ich rozpoczęcie. 

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest edukacja społeczna na temat potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyzwań, z jakimi się mierzą w codziennym życiu, zwłaszcza w miejscach publicznych. To, co dla nas, pełnosprawnych, jest codziennością, dla nich może stanowić ogromne wyzwanie.

Zajęcia są skierowane zarówno do młodzieży, jak i dorosłych. Odbędą się w formie prelekcji, quizów oraz zadań praktycznych, zawsze w atmosferze zabawy. Uczestnicy będą mieli możliwość spojrzenia na świat z zupełnie innej perspektywy, doświadczając go poprzez ograniczone zmysły. Poznając istotę empatii i zrozumienia wobec osób z niepełnosprawnościami.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia kanału Laboratorium, gdzie na bieżąco prezentujemy informacje o postępach projektu, przygotowaniach do warsztatów oraz ważnych wydarzeniach. To nie tylko okazja do nauki, ale także świetnej zabawy!

 

Zapraszamy do dołączania do społeczności Laboratorium i czerpania inspiracji z kanału!

facebook.com/LaboratoriumDoswiadczenSensorycznych

Logo projektu