Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
wtorek, 23 maj 2023

Łukasiewicz – EMAG staje się członkiem Europejskiej Chmury Nauki Otwartej (EOSC)

W dniach 22-23.05 w Brukseli odbywa się spotkanie dotyczące Europejskiej Chmury Nauki Otwartej (#EOSC).

EOSC to ważna platforma, która zapewnia dostęp do innowacyjnych narzędzi, usług i danych badawczych dla nauki i innowacji. Stawia na współpracę i zapewnienie otwartego środowiska dla naukowców różnych dziedzin. Dzięki temu badacze z całej Europy mają możliwość przechowywania, zarządzania, analizy i ponownego wykorzystania swoich danych badawczych w sposób bezproblemowy i przejrzysty, niezależnie od swojego położenia geograficznego czy dyscypliny naukowej.
Spotkanie jest okazją do zdobycia unikalnej wiedzy na temat najnowszych możliwości i trendów w dziedzinie badań naukowych.
To także okazja by lepiej poznać strategie publikacji, przechowywania wyników badań oraz dostęp do potężnych zasobów obliczeniowych i narzędzi analitycznych.
W spotkaniu biorą udział czołowi eksperci i profesjonaliści z dziedziny nauki i technologii. 
W ramach tego spotkania Łukasiewicz–EMAG zostanie oficjalnie uznany za pełnoprawnego członka tego stowarzyszenia z prawem głosu a reprezentować nasz instytut będzie dr inż. Marcin Michalak.Jesteśmy przekonani, że dzisiejsze dyskusje wniosą wartościowy wkład w rozwój europejskiej nauki otwartej.

https://www.eosc.eu/