Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
środa, 15 marzec 2023

Łukasiewicz – EMAG partnerem projektu "Na ratunek znieczulicy"

W ostatnim czasie w Łukasiewicz – EMAG podpisaliśmy umowę partnerską w ramach projektu Zwolnieni z teorii "Na ratunek znieczulicy" realizowanego przez uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu.

Projekt ma na celu rozwój kompetencji społecznych, likwidację nieetycznych zachowań społecznych oraz znieczulicy w przestrzeni publicznej a także otwarcie oczu i uwrażliwienie na potrzeby pomocy innym. Organizując liczne akcje np. z zakresu udzielania pierwszej pomocy, uczniowie realizujący projekt chcą pokazać, że każdy może pomóc, gdy ktoś tego potrzebuje, uświadamiają innych na temat znieczulicy ludzkiej i pokazują, że każda mała pomoc może mieć ogromne znaczenie.

Działania podejmowane przez uczniów w ramach projektu "Na ratunek znieczulicy" są niezwykle ważne i cenne, ponieważ uczą odpowiedzialności i troski o innych. Wierzymy, że dzięki temu rodzajowi współpracy razem możemy wnieść istotny wkład w poprawę świadomości społecznej, przeciwdziałać znieczulicy ludzkiej i tym samym przyczyniać się do budowania lepszego świata!