Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
poniedziałek, 06 marzec 2023

Katowice Miastem Fachowców kolejny raz w Łukasiewicz – EMAG

W miniony piątek w ramach inicjatywy "Katowice Miastem Fachowców" gościliśmy w Łukasiewicz – EMAG grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 33 im. Stanisława Ligonia w Katowicach. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w przygotowanym dla nich spotkaniu, podczas którego zdobyli podstawową wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz mieli możliwość porozmawiać z specjalistą pracującym w tym obszarze na co dzień. Po tym, uczniowie zwiedzili laboratorium badań kompatybilności elektromagnetycznej i parametrów radiowych. Wizyta zakończyła się prezentacją opracowanej w instytucie aplikacji do audiodeskrypcji o nazwie AudioMovie, połączonej z mini pokazem kinowym. 

To już czwarta edycja programu, która cieszy się dużą popularnością wśród katowickich szkół i firm, ponieważ stanowi wsparcie dla uczniów w procesie wyboru przyszłych kierunków edukacji i zawodów. Łukasiewicz – EMAG wziął udział w wydarzeniu już po raz trzeci.

Projekt Katowice Miastem Fachowców ma dużą wartość nie tylko dla uczniów, ale również dla przedsiębiorstw, które mają okazję pokazać swoją ofertę i promować swoją markę wśród młodego pokolenia. Dzięki temu mogą zbudować pozytywny wizerunek i przyciągnąć utalentowanych i ambitnych pracowników w przyszłości. Ta inicjatywa przyczynia się do budowania silnego społeczeństwa, kształtowania młodych ludzi i rozwijania lokalnej gospodarki, co jest niezwykle ważne dla miasta.

Krótką relację z wizyty można znaleźć na naszych kanałach Social Media, gdzie serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.