Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
środa, 23 listopad 2022

Łukasiewicz - EMAG na Europejskim Forum Marketingu Instytucji Naukowych i Badawczych

Wczoraj w siedzibie Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa odbyło się Europejskie Forum Marketingu Instytucji Naukowych i Badawczych. Była to już 11. edycja wydarzenia, które ma na celu prezentację najnowszych wyników badań oraz rozwiązań praktycznych stosowanych przez instytucje naukowe i badawcze z całej Europy.

Podczas spotkania podejmowane były dyskusje w dziedzinie marketingu instytucji naukowych i badawczych. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z aktualnymi trendami, nowymi narzędziami i strategiami w tym obszarze.

Forum zostało podzielone na dwie główne sesje tematyczne. W pierwszej sesji, poświęconej tematyce marketingu instytucji naukowo badawczych, z ramienia Łukasiewicz - EMAG udział wzięła dr. Martyna Dudzicz – specjalistka w zakresie projektów europejskich i koordynatorka projektów w instytucie. W przygotowanym wspólnie z Patrycją Feliks (Łukasiewicz – EMAG) referacie prelegentka przybliżyła zgromadzonym idee oraz metody i formy upowszechniania wyników badań w programie Horyzont Europa. Prelegentka zabrała także głos podczas dyskusji panelowej, poświęconej współpracy instytucji naukowo-badawczych z praktyką gospodarczą, która miała miejsce podczas drugiej sesji.

Wydarzeniu towarzyszyły ożywione dyskusje i wysoki poziom merytoryczny.