Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
poniedziałek, 27 czerwiec 2022

W Katowicach trwa Droniada. Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu!

Od niedzieli w Katowicach na lotnisku Muchowiec odbywa się Droniada - olimpiada dronów, na którą serdecznie zapraszamy!

Droniada to konkurs technologiczny w formule multidyscyplinarnych zawodów sportowych, który pozwala uczestnikom pokazać swoje kompetencje w zakresie technologii przemysłu 4.0, ze szczególnym uwzględnieniem dronów. Wydarzenie skierowane jest do uczelni, instytucji badawczo-rozwojowych, firm z kręgu technologii przemysłu 4.0, jak również do samych innowatorów.

W konkursie, w warunkach sportowej rywalizacji sprawdzane są kompetencje zespołów akademickich, open i uczestników indywidualnych, którzy potrafią połączyć wiedzę z robotyki, teleinformatyki, geoinformacji, elektroniki i lotnictwa w zakresie przemysłu 4.0. Pokazywane są różne sposoby rozwiązania postawionych problemów i oceniane możliwości systemów bezzałogowych w dostarczaniu realnej wartości odbiorcy końcowemu.

Uczestnicy mają do wyboru pięć konkurencji ukierunkowanych na praktyczny pokaz możliwości systemów autonomicznych, z czego tylko jedna – Demo systemu Bezzałogowego Statku Powietrznego – jest obowiązkowa dla wszystkich.

Najlepsze zespoły zdobywają nagrody finansowe, rzeczowe, czy płatne staże. Pula nagród wynosi w tym roku aż 50 tys. zł.

Udział w konkursie pozwala przedsiębiorcom i instytucjom publicznym wybrać zdolnych pracowników i partnerów biznesowych. To także okazja do zdobycia cennego doświadczenia w zakresie technologii 4.0 i szansa by w przyszłości z powodzeniem rozwinąć własne startupy.

Łukasiewicz – EMAG włączył się w organizację tegorocznej edycji wydarzenia pełniąc funkcję partnera merytorycznego.

Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu oraz do spotkania się z nami. Nasi przedstawiciele będą obecni na wydarzeniu przez cały czas jego trwania.

Zapraszamy do śledzenia relacji na naszych kanałach Social Media.

Szczegóły na temat konkursu można znaleźć na stronie: https://droniada.eu/index.php/droniada-2021/