Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
środa, 15 czerwiec 2022

Spotkajmy się w Katowicach podczas Światowego Forum Miejskiego - World Urban Forum (WUF11)

Spotkajmy się w Katowicach podczas Światowego Forum Miejskiego - World Urban Forum (#WUF11) w dniach 26-28.06.2022 r.

Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum) to prestiżowa międzynarodowa konferencja organizowana przez ONZ-Habitat w celu rozwoju obszarów miejskich i osiedli ludzkich. Jest to najważniejsze globalne wydarzenie dotyczące polityki, transformacji i rozwoju miast. Odbywa się co dwa lata i gości ponad 20 000 uczestników reprezentujących rządy, regiony, miasta, organizacje pozarządowe i instytucje finansowe.

Ostatnia – dziesiąta – edycja Forum odbyła się w 2020 roku w Abu Dhabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Poprzednie dwa spotkania odbyły się w Kuala Lumpur w Malezji iw Quito w Ekwadorze. Tegoroczna, 11. sesja Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum) została rozszerzona o „WUF na mieście”, czyli 11 stref z wydarzeniami towarzyszącymi ulokowanymi w przestrzeni miasta Katowice (lista wszystkich stref https://wuf11.katowice.eu/pl/11-scen.htm).

Idea Smart Cities jest elementem naszej strategii, dlatego będziemy obecni na Forum przez cały czas jego trwania by pokazać jakie korzyści dla rozwoju miast oferuje sztuczna inteligencja i Internet Rzeczy.

Wszystkich, którzy są zainteresowani spotkaniem z nami i dyskusją na temat rozwoju miast zapraszamy do udziału w konferencji Innowacje wspierające miejską transformację energetyczną, której Łukasiewicz - EMAG jest współorganizatorem. Konferencja rozpocznie się 27 czerwca o godzinie 14 i potrwa dwie godziny.

Na zainteresowanych spotkaniem czekać będziemy także 29 czerwca od godziny 15 w strefie Start-up and Innovation Zone – na stoisku wystawienniczym, które zlokalizowane będzie w namiotach przed budynkiem Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rawa.ink – gospodarza strefy.

Zabierzemy także głos podczas w panelu dyskusyjnego pt.: Smart city - czy innowacje mogą ułatwić życie mieszkańcom, który odbędzie się w dniu 30 czerwca o godz. 16:30 i potrwa 1,5 godziny.

Czekamy na Was. Chętnie posłuchamy o waszych pomysłach i doświadczeniach.

Do zobaczenia!